Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Josef Karas postupuje do semifinále soutěže Mr.World

26. 03. 2010 | Úspěšní lidé

Josef Karas reprezentuje, jako vůbec první Čech, svou zemi na soutěži Mr.World v jihokorejském Soulu. Během prvních 14 dnů soutěžního klání se mu podařilo dosáhnout skvělých výsledků v dílčích disciplínách. Vše korunoval ve středu 24. března vítězstvím v soutěži Mr.World Sports Final. Získal titul Sports Champion a zajistil si tak automatický postup do semifinále soutěže Mr. World.

A jak vlastně letošní ročník Mr.World probíhá? Soutěže, která trvá 17 dnů, se účastní 80 mladých mužů ze všech koutů světa. Na finalisty soutěže je v Jižní Koreji připraveno několik klání, ve kterých bude prověřena jejich síla, vytrvalost, intelekt i odhodlání uspět.  Celá soutěž byla zahájena gala večeří v Golden Sky Resort (Incheon, Korea), na níž byli oficiálně přivítáni všichni soutěžící. Pro finalisty byly však připraveny i zajímavé výlety na ostrov Wolmi, do hlavního města Soulu nebo chrámu Gyeongbok.

mr-worldHned na začátku pobytu čekaly na účastníky náročné a vysilující fyzické testy. Dvacet vybraných soutěžících se navíc zúčastnilo klání, které pro ně připravili zástupci Korejské námořní jednotky. Na druhou část soutěže se finalisté přesunuli do Resortu Muju v korejských horách. Zde se odehrávaly další dílčí disciplíny. V úvodu si Josef Karas vyzkoušel soutěž talentů. Během ní soutěžící dle vlastního uvážení předvedli svůj um v některé z následujících disciplín: zpěv, tanec, hra na hudební nástroj a recitace.

Odborná porota poslala dvacítku vybraných „umělců“ do finále soutěže talentů (Mr.World Talent Final). Toho se zúčastnil i Josef Karas, který předvedl vlastní kompozici písně Hotel California. Titul Mr.World Talent Champion nakonec získal soutěžící z Koreje, který oslnil publikum i porotu svým fantastickým pěveckým projevem. V Resortu Muju probíhala i zajímavá sportovní klání. Soutěžící při něm absolvovali mimo jiné paintball a jízdu na čtyřkolkách. Všichni se zúčastnili také výletu do chrámu Bulguksa. Zde pro ně byly připraveny lekce prastarého bojového umění, Tae Kwon Do. Během lekcí spolu jednotlivé týmy sestavené ze soutěžících zápasili. Mezi jednotlivci se nejlépe dařilo reprezentantovi z Peru a také Josefu Karasovi.

V sobotu 20. března se muži utkali ve sprinterské štafetě na 100 metrů. Zde mohl Josef Karas výborně zužitkovat své zkušenosti z profesionální atletiky. Také díky němu jeho tým ve štafetě na 100 metrů zvítězil.
Během soutěže se však nezapomíná ani na filantropii. Všichni finalisté tak navštívili charitativní výstavbu, která se realizuje za přispění organizace Habitat for Humanity International, kterou založil bývalý prezident USA, Jimmy Carter. Ta pomáhá vybudovat přístřešky potřebným a lidem bez domova. Finalisté Mr.World samozřejmě přiložili ruku k dílu a pomohli při stavbě.

mr-worldV neděli 22.března byla pro soutěžící připravena kulinářská soutěž. Cílem bylo připravit typický korejský pokrm Bibimbap. Ten byl následně hodnocen podle chuti, stylu, prezentace a vůně. Nejlépe byl hodnocen pokrm modrého týmu, v němž soutěžil i Josef Karas. Úterní večer byl věnován módní show. Modely na ní připravil známý korejský návrhář Andre Kim. Návrhy Andre Kima kombinují klasické prvky s futuristickými elementy. Módní show se zúčastnilo přes 250 pozvaných VIP hostů. Výtěžek z celé show byl věnován dvěma charitativním organizacím. Inspirací pro jednotlivé modely se staly například Zimní olympijské hry v roce 2018, Světový pohár FIFA či korejské dvorní oděvy.

Výkon jednotlivých soutěžících v průběhu módní přehlídky posuzovala odborná porota. Titul Mr.World Top Model obdržel soutěžící z Brazílie. Josef Karas se umístil na skvělém druhém místě. Zajisté mu v pěkném umístění napomohly i oděvy od značek Wrangler a Blažek, které Josefa na soutěž Mr.World vybavily oblečením. Sportovní výkony všech soutěžících byly hodnoceny v dílčí soutěži Mr.World Sports. Účastníci během ní absolvovali sérii velice náročných fyzických cvičení, která vygradovala závěrečným během v hlubokém písku. Byla tak otestována nejen fyzická kondice všech mužů, ale i jejich psychická síla a odolnost. Po skvělých výsledcích získal titul právě český reprezentant Josef Karas. Zisk titulu mu automaticky zajišťuje postup do semifinálového klání.

V tuto chvíli se již všichni nemohou dočkat slavnostního finále. Pro diváky je připraven zajímavý program i hosté. Speciálním VIP členem poroty ve finále Mr.World se stane Miss World 2008, Ksenia Sukhinova. „Jsem velice poctěna, že jsem byla pozvána na finále soutěže Mr.World 2010. Bude to neuvěřitelné klání a velice se těším na svou první návštěvu Jižní Koreje“, nechala se slyšet Ksenia. „Již nyní se těším na budoucího vítěze soutěže Mr.World“, dodala.